У Кропивницькому вшанували українців, які рятували євреїв у часи Другої світової війни

UA: Cуспільне мовлення

У Кропивницькому вшанували Праведників народів світу – українців, які рятували євреїв від фашизму в часи Другої світової війни.

В Україні 14 травня цей день відзначать вдруге, держава Ізраїль звання Праведника народів світу почала надавати у 1953 році. 14 травня – це день, коли 1948 року проголосили незалежність Ізраїлю як єврейської держави.

Квіти поклали до меморіального знаку жертвам Голокосту у сквері перед Хоральною синагогою та до пам’ятного знаку "Євреям – жертвам нацизму" головний рабин Кропивницького Дан Закута, голова єврейської громади міста Юхим Мармер, представники міської ради.

Читайте також: Кабмін призначив довічну стипендію Праведнику народів світу з Кіровоградщини

Окрім квітів, принесли до меморіалу символічні камінці. Ця традиція прийшла до України з Ізраїлю, розповів Єфим Мармер. "На могили померлих євреї приносять ці камінці, щоб залишити щось від себе. Окрім того, вважається, що так у Ізраїлі розчищали пустельні землі, щоб посадити там зелень".

Удостоєним звання Праведника вручають почесний диплом, іменну медаль, їх імена заносяться на стіну пошани у музеї

Як розповів історик з Кропивницького Василь Даценко, серед українців це звання отримали 2 659 людей. За кількістю праведників Україна посідає четверте місце після Польщі, Нідерландів та Франції.

На Кіровоградщині встановили імена 50 праведників, з яких у живих залишився лише один – Володимир Микитович Чорновол із села Косівка Олександрійського району, йому нині 101 рік. А також Анастасія Пономаренко, Пелагея Ценцура, Подолян Марія, Смірнови - Кузьма, Зінаїда, Антоніна, Зінаїда Вікентіївна, Пономаренко Вадим, Пономаренко Дора, Кожевнікови – Ганна і Володимир, Марія Левченко, Катерина Григор'єва, Надія і Микола Буригіни.

Читайте також Будуватимуть, коли отримають гроші. У Кропивницькому погодили виділення землі для житла переселенцям У Долинській ліквідували наслідки ракетного удару російських військ Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб