У Кропивницькому переселенка організувала безкоштовні заняття з скандинавської ходьби

UA: Cуспільне мовлення

У Кропивницькому переселенка зі Слов’янська Наталія Бондаренко організувала безкоштовні заняття з скандинавської ходьби. Розповіла Суспільному, цим займалась в рідному місті до повномасштабного вторгнення Росії. На тренування запрошує переселенців і місцевих жителів, яким за 55 років.

Тренування зі скандинавської ходьби розпочинають о 9:00 ранку у парку "Ковалівський". Цього разу прийшли десятеро жінок. Наталія Бондаренко розповіла, у Слов’янську десять років займалася скандинавською ходьбою.

Тренування на деякий час відволікає від війни, каже кропивничанка Ірина Столярова. "Попри обставини, треба жити сьогоднішнім днем. Пристосовуватися до того, що є, безумовно важко все це об’єднувати, але ми намагаємося".

До тренування приєдналась переселенка з Сєверодонецька Анна Гладкіх. Вона виїхала з міста після того, як в її балкон потрапив уламок ракети.

"Побачила, що жінки ходять, спілкуються, відволікаються якось. Різноманітність хоч якась у житті, тому що постійно чекаєш, коли це все закінчиться".

Заняття триває дві години. За цей час жінки проходять чотири кілометри. Тренуються двічі на тиждень.

Такі тренування є корисними, але навантаження треба збільшувати поступово – каже сімейна лікарка Ірина Оленич. Радить, проконсультуватися з сімейним лікарем, здати аналізи і кардіограму.

"Якщо людина раніше займалась спортом і прекрасно себе почуває, коли пройде чотири кілометри, то чому б і ні. Але треба впевнитися, що людині можна таке навантаження".

За словами лікарки, не можна займатися скандинавською ходьбою людям з надмірною або недостатньою вагою, а також з захворюванням серця, та суглобів.

Читайте також У Кропивницькому переселенці можуть стати на облік для отримання тимчасового житла. Переселенка у Малій Висці на Кіровоградщині організувала безкоштовний розмовний клуб з англійської мови. У Світловодську безкоштовно роздають хліб переселенцям. Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб