На столичному смітнику знайшли архів відомого історика

7 червня у смітнику біля будинку, де проживав відомий києвознавець, історик Віталій Ковалинський, знайшли залишки його архіву.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook столичний краєзнавець Антон Короб.

«У лантухах з будівельним сміттям були викинуті слайди зі світлинами закордонних подорожей, фотоплівки з різними подіями (60-річчя), двоє розбитих пар окулярів, одна надрукована світлина, етикетка з упаковки його книги «Київські мініатюри» тощо. Спершу я звернув увагу на яскраві коробки з-під кубинських сигар, далі погляд перейшов на слайди з підписами: Мальта, Амьєн, Версаль, Неаполь, Іспанія. У голові промайнула думка: чи не Віталія Васильовича це рештки колекції? Й одразу помічаю його візитівки, квитанції з прізвищем Ковалинський», – розповів Короб.

За його словами, книги з бібліотеки та документи з архіву Ковалинського потрапили у продаж на ринок «Петрівка».

«Така доля їм була уже зготовлена, ще до смерті великого києвознавця. Я наївно намагався щось собі вирвати, але родич лише уважно вислухав мої співчуття, а також пропозицію, мовчки взяв записку з номером телефону», – зазначив Короб.

Віталій Ковалинський – історик Києва, письменник, журналіст, завідувач відділу Музею історії міста Києва (1997–2012), головний редактор журналу «Купола». Помер 26 жовтня 2019 у Києві.