Прокуратура Київщини повернула ділянку вартістю 1 мільярд гривень

Київська обласна прокуратура через суд повернула у державну власність землі глиняного кар’єру площею понад 57 га вартістю 950 млн гривень у селі Підгірці Обухівського району.

Були виявлені порушення вимог земельного та природоохоронного законодавства під час використання земельної ділянки, переданої ПАТ “Корчуватський комбінат будівельних матеріалів” в оренду для розробки корисних копалин.

Як стало відомо “Київському регіону”,  дана ділянка з кадастровим номером 3223186800:06:016:0002 та площею 57,2428 га має державний тип власності, перебуваючи в оренді, яка була надана Обухівською РДА. Цільове призначення: 11.01 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані з користуванням надрами для розробки корисних копалин місцевого значення (існуючий глиняний кар’єр). За нашою інформацією, з 2015 року цей кар’єр глину вже не видобуває.

Згідно даних компанії YouControl, ліцензія, якою ПАТ “Корчуватський комбінат будівельних матеріалів” користувався з 22 квітня 1996 року була анульована 22 квітня 2016 року.

Це було підтверджено і прокуратурою Київщини, яка встановила, що земельна ділянка використовувалась не за цільовим призначенням, визначеним умовами договору оренди та у спосіб, який суперечить екологічним вимогам, внаслідок чого прослідковувалась деградація її рельєфу.

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Схема зв’язків ПАТ “Корчуватський комбінат будівельних матеріалів” згідно даних компанії YouControl. Прокуратура пред’явила до суду позов про розірвання договору оренди вказаної земельної ділянки. Наразі, завдяки представницькій роботі обласної прокуратури, апеляційним судом задоволено позовну заяву про розірвання договору оренди даної земельної ділянки.

Підписуйтеся на новини Telegram-каналу “Київський регіон” тут: https://bit.ly/3a1JE4L

Раніше “Київський регіон” вже повідомляв, що за інформацією заступника голови Київської обласної ради Тетяни Семенової склалася критична ситуація з фінансуванням некомерційних медичних закладів області, яку терміново потрібно виправляти.