Архівісти столиці показали унікальні відео Києва 20 століття

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Людмила Касян, провідна архівістка Центрального державного кіно-фото-фоно-архіву ім. Г. С. Пшеничного, показала архівні кадри Києва та розповіла про них.

На відео, які телеканалу «Київ» надали з архіву, можна побачити центральні вулиці міста, трамваї, машини та людей, які мешкали в столиці в минулому столітті. Також можна роздивитися й модний одяг у 1960-х роках.

«У Києві на кольорову плівку почали знімати в кінці 1940-х років. Ось ці кадри, що ми бачимо, відзняти в 1960-х. Але в нашому архіві є кінодокументи, які зберігаються з початку 20 століття - вони чорно-білі», - зазначила архівістка.

Пані Людмила також розповіла, що в архіві є відео з Києва 1911 року - сюжет похорону мецената Олександра Терещенка. На цій стрічці, окрім сумної події, можна побачити й панораму столиці 20-го століття.

«У нас в архіві наразі триває активний процес оцифрування всіх старих плівок. Загалом кількість наших документів - понад 500 тисяч. Ми активно прямуємо до мільйонної позначки. Архів поповнюється новими надходженнями. Ми запрошуємо всіх власників кіно-фото-фоно-документів передавати цінні матеріали на зберігання», - розповіла архівістка.

Цікаво, що в читальний зал архіву може прийти будь-хто охочий та у вільному доступі отримати будь-які документи. Наразі архів працює з дотриманням карарнтинних обмежень.

«Ми активно співпрацюємо з журналістами, телевізійниками. Часто приходять до нас архітектори та працівники Інституту реставрації, які працюють із нашими документами, щоб зберегти автентичність будівель. Також архівами цікавляться дослідники побутової історії», - пояснила пані Людмила.

Щодо фотосвітлин, то найстарішою в архіві вважається світлина 1856 року «Оборона Севастополя під час Кримської війни». Також є в архіві декілька фотографій кінця 19 століття, на який можна побачити, як будувався Макіївський металургійний завод.

Окрім цього, в архіві є цілий альбом із фотографіями Києва кінця 19 століття.

До слова, дослідникам в архіві дають оцифровані матеріали, щоб якнайдовше зберегти оригінали документів.