У Києві завершили реставрацію модерністських мозаїк на Центральному автовокзалі та запрошують киян на презентацію

Про це повідомив Фонд збереження культурної спадщини Ади Рибачук і Володимира Мельниченка у відповідній події на Facebook.

Зокрема, кияни скоро побачать відреставровані мозаїки другого та третього поверху Центрального автовокзалу.

"Велику реставрацію мозаїк Ади Рибачук та Володимира Мельниченка на центральному автовокзалі майже завершено. На часі останній етап — післяреставраційне фінальне очищення. Запрошуємо усіх небайдужих стати свідками справжнього Clean Day для мозаїк на центральному автовокзалі", - йдеться в описі події, запоанованої на 12:00 у вівторок, 15 червня.

Так, на фінальному етапі реставрації в рамках спільного проекту професіонали спільно з волонтерами очистять колони та дивовижні панно від шару пилу та бруду, відкривши повною мірою усю красу цих робіт.

Організатори заходу запевняють що Clean Day — це не звичайне велике миття реставрованих шедеврів модернізму, а "справжня мистецька акція, під час якої усі стануть свідками відродження мозаїчних панно та колон великих українських митців-модерністів".

Цікаво, що прийматиме роботу один з авторів мозаїк — художник Володимир Мельніченко, який 60 років тому створював цей витвір мистецтва разом зі своєю дружиною Адою Рибачук.

Нагадаємо, нещодавно супермаркет "Фора" все ж прибрав козирок, який монтували поверх мозаїки на бульварі Лесі Українки.