Київрада оскаржить рішення суду про введення в експлуатацію "будинку-монстра" на Подолі

Про це заявив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, повідомляє Depo.Київ з посиланням на сайт КМДА.

"Рішення Північного апеляційного господарського суду, яке стосується зняття заборони на експлуатацію, буде оскаржено. Усі міські служби наразі актуалізовані, з метою вжити усі належні заходи задля недопущення експлуатації даного будинку. Це буде боротьба, як адміністративна, так і судова. Це перше рішення апеляційного суду по цьому будинку, яке не на користь міста. Але я нагадаю, що усі рішення, які були не на користь міста, Верховним судом були скасовані з точки зору порушення норм права", – сказав він.

За словами Бондаренка, зараз важливо контролювати, щоб Державна архітектурно-будівельна інспекція не надала дозвіл на введення цього будинку в експлуатацію.

"Оскарження цього рішення у касації потребує часу, а тому існує ризик що Державна архітектурно-будівельна інспекція введе будинок в експлуатацію, попри те, що у забудовника відсутній договір оренди землі", – зазначив він.

Нагадаємо, Північний апеляційний господарський суд Києва дозволив ввести в експлуатацію "будинок-монстр" на Подолі.

Як відомо, 1 грудня 2020 року Державна архітектурно-будівельна інспекція подала апеляційну скаргу на рішення Окружного апеляційного суду Києва (ОАСК) в справі щодо житлово-офісного комплексу в історичному центрі столиці, на вулиці Нижній Вал, 27/29

4 листопада 2020 року ОАСК задовольнив повністю позов ТОВ "Пателі Лізинг" , визнав протиправним та скасував рішення ДАБІ України про відмову у видачі сертифіката про готовність будинку до експлуатації 13.08.2020, а також зобов’язав ДАБІ видати забудовнику сертифікат готовності будинку до експлуатації і внести відповідні відомості до держреєстру.

У грудні 2005 року Київрада передала ТОВ "Пателі Лізинг" в оренду на 5 років ділянку площею 0,35 га для будівництва житлово-офісного комплексу. У 2010 році оренду було поновлено ще на п'ять років.

У 2012 році ТОВ "Пателі Лізинг" отримало дозвіл на будівництво 8-поверхового будинку. Однак реально фірма побудувала 12-поверхову будівлю (ЖК "Подол Престиж"), яку охрестили "будинок-монстр на Подолі".

У 2019 році суд постановив знести чотири поверхи будівлі. Через рік рішення скасували.

Навколо скандальної висотки на вулиці Нижній Вал, 27-29, частково демонтовано паркан, і тепер можна побачити, яке нове обличчя підготовив Подолу забудовник.