Хмарочоса на Шулявці не буде: Київрада буде голосувати за викуп земельної ділянки біля держвидавництва «Преса України»

Про наміри міста щодо викупу ділянки повідомив мер Києва Віталій Кличко на початку нинішнього пленарного засідання Київради.

«Давайте сьогодні ефективно попрацюємо. Ухвалимо важливі для міста та киян рішення. Зокрема, закликаю депутатів підтримати проект рішення про викуп земельної ділянки на проспекті Перемоги, 50-А – біля танку. Щоб упередити скандальне будівництво, проти якого виступають активісти і чимало киян», – сказав мер Києва.

Зокрема, йдеться про будівництво ЖК 50 Avenue, яку ще у 2020 році почала компанія «Ексон Прем’єр Шулявська», яку інвестує ізраїльська компанія. Спочатку планувалося звести тут будівлю на 24 поверхи. А на сайті Ukraine Israel Real Estate Marketing, на якому вже продають квартири в ЖК 50 Avenue, повідомлялося про 39 поверхів.

Територія будівництва розташувалась на площі перед будівлею держвидавництва «Преса України», а також тут розташований сквер «Слава танкістам».

Сьогодні, 10 червня, на порядку денному Київрада також розгляне такі питання:

створення двох скверів (одного в Дніпровському районі столиці і другого – в Печерському);

питання компенсації для родин загиблих киян-учасників АТО;

питання щодо оздоровлення дітей, які мешкають у населених пунктах, де розміщені такі інфраструктурні об’єкти столиці, як полігон № 5, Бортницька станція аерації та деякі інші;

надання природно-заповідного статусу території біля озера Вирлиця.