Під КМДА зібралися мітингувальники, які протестують проти забудови Мінського масиву

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Під стінами КМДА сьогодні, 10 червня, зібралися на мітинг кияни, представники нацкорпусу, власники гаражних кооперативів, працівники агрокомбінату «Пуща-Водиця» та інші. Усі вони - проти Детального плану території Мінського масиву, який збираються розглянути сьогодні депутати на сесії Київради.

Мітингувальники кажуть, що власникам гаражних кооперативів влада запропонувала альтернативу: грошову компенсацію розміром у 10 тисяч та місце на паркінгу замість гаражів, які мають знести. Таке передбачено в детальному плані території. Утім, киян такий варіант не задовільняє.

«Ми тут стоїмо, щоб відстояти наші права на наші гаражі. Тому що наші гаражі більше 30 років вже існують. Ще попередній голова дозволив нам будівництво АКБЕГ«Мінський». Зараз ми протестуємо проти ДПТ. Тому що ДПТ зруйнує всю інфраструктуру нашого масиву», - розповів протестувальник Сергій Коверда, який має свій гараж.

Окрім цього, вже четвертий раз поспіль під КМДА збираються  представники агрокомбінату «Пуща-Водиця». Землі, що належать їх підприємству і мають сільськогосподарське призначення, збираються відвести під забудову. Це зокрема близько 34 гектарів у Мінському масиві, які слугували як поля зрошування для агрокомбінату.

«Ніяких погоджень із трудовим колективом не було. На сьогоднішній день вони постаралися знищити все майно, весь майновий комплекс, який там був. Ми прийшли для того, щоб не віддати своє майно та основні фонди невідомим забудовникам», - наголосив Володимир Парконюк, співробітник агрокомбінату «Пуща-Водиця».

Незабаром стане відомо, як рішення щодо ДПТ приймуть у Київраді. Можливо, це станеться й не сьогодні.

Як телеканалу «Київ» повідомили депутати Київради, на цій сесії детальний план території Мінського масиву не розглядатимуть.