Київрада підкоригувала положення про електронні петиції: Що змінилося

Таке рішення підтримали 88 депутатів, повідомляє Depo.Київ.

Відповідоно до змін, для підтримки петиції тепер потрібно не 10 тисяч підписів, а 6 тисяч.

Як заявив, заступника міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, нинішня кількість підписів, необхідних для підтримки електронних петицій – 10 тисяч підписів за 90 днів, – не є обґрунтованою з огляду на кількість населення столиці.

"Для розв’язання цього питання запропоновано встановити прохідний бар’єр для підтримки електронних петицій на рівні 0,2 % кількості населення Києві або ж 6 тисяч осіб та зменшити час для голосування до 60 календарних днів із розрахунку 100 підписів за один календарний день", – сказав він.

Також, згідно зі змінами у положенні, буде передбачено авторизацію громадян через офіційний сайт Київської міської ради, сайт громадського об’єднання через картку киянина, "Bank-ID", "Mobile-ID", за допомогою електронного цифрового підпису.

Текст електронної петиції оприлюднюється протягом трьох робочих днів із дня надсилання її автором (ініціатором) після проходження процесу модерації. Розгляд електронної петиції, яка набрала необхідну кількість підписів на свою підтримку, здійснюється невідкладно, але не пізніше десяти робочих днів із дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

Київський міський голова призначає відповідального заступника, який протягом 30 днів із моменту підписання відповіді на підтримку електронної петиції розробляє, за участі автора (ініціатора), план заходів щодо її реалізації.