У Пирогово на Трійцю пройде конкурс вінків та виступ Ілларії: програма заходів на два дні

Як ідеться у повідомленні Національного музею народної архітектури та побуту України,  святкові заходи триватимуть два дні, 19 і 20 червня.   19 червня 2021 року  тут пройдуть “Зелені свята”.  О 10 годині за християнською традицією у церкві Св. Архистратига Михаїла та у церкві Св. Миколая (Полісся) розпочнеться поминальне богослужіння.

О 13 годині біля селянських садиб на експозиції «Середня Наддніпрянщина» проходитиме троїцький обряд «Водіння Тополі». Та на закінчення весняного календарного циклу пролунають останні цьогоріч веснянки. На Співочому полі музею для дітей о 13.45 почнуться дитячі забави та конкурси.

О 14.00 на сцені розпочнуться виступи дитячих фолькльорних колективів з Черкащини, Київщини та міста Києва. У програмі – троїцькі побутові пісні та обряди, веснянки. Для дорослих на сцені відбудеться розіграш подарунків на найкращих знавців обрядовості до Зелених свят. 20 червня 2021 року  у Музеї пройде “Етнофеєрія на Трійцю”. О 10:00 – в церкві Святого Архистратига Михаїла та у церкві Св. Миколая (Полісся) розпочнеться святкове богослужіння, освячення троїцького зілля;

З 15:00 – біля двору с. Таборів проведуть обрядові дійства та давні звичаї, серед яких обряд Водіння тополі, що побутував на землях Наддніпрянщини. На Співочому полі колективи Вінничини та Київщини встановлять традиційну віху – символ Зелених свят та Трійці. Гостям свята буде запропоновано майстер-клас побутового танцю;

О 16:00 – Виступають народні колективи:

О 17:00 – Етно-програма Ілларії;

О 17:30 – Конкурс традиційного вінка до Трійці “Вінок красуні”;

Фінал – Запалення символічних вогнів, пригощання кашею. До слова, у Сирецькому парку під відкритим небом покажуть «Антона і червону химеру».