Київрада зменшила кількість необхідних підписів для е-петицій

Київська міська рада внесла зміни до Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, згідно з якими зменшено кількість підписів, необхідних для підтримки петиції – із 10 до 6 тисяч.

Таке рішення підтримали  88 депутатів, повідомляється на офіційному сайті Київради.

За словами заступника міського голови  Володимира Бондаренка, метою цього рішення є зменшення кількості підписів, необхідних для підтримки електронної петиції, до 6 тисяч та здійснення належного правового регулювання процесу подання та збору підписів на підтримку електронних петицій.

«Системній критиці піддається кількість підписів, необхідних для підтримки електронних петицій, яка наразі становить 10 тисяч підписів за 90 днів. Така кількість не є обґрунтованою з погляду на кількість населення столиці. Для розв’язання цього питання запропоновано встановити прохідний бар’єр для підтримки електронних петицій на рівні 0,2 % кількості населення Києві або ж 6 тисяч осіб та зменшити час для голосування до 60 календарних днів із розрахунку 100 підписів за один календарний день», – зазначив Володимир Бондаренко.

Також, згідно зі змінами у Положенні, буде передбачено авторизацію громадян через офіційний сайт Київської міської ради, сайт громадського об’єднання через картку киянина, «Bank-ID», «Mobile-ID» та за допомогою електронного цифрового підпису.

Текст е-петиції оприлюднюється протягом трьох робочих днів із дня надсилання після проходження процесу модерації. Розгляд петиції, яка набрала необхідну кількість підписів на свою підтримку, здійснюється невідкладно та не пізніше десяти робочих днів із дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

Київський міський голова призначає відповідального заступника, який протягом 30 днів із моменту підписання відповіді на підтримку е-петиції за участі її ініціатора розробляє план заходів щодо її реалізації.

Як зазначила перша заступниця голови Постійної комісії з питань цифрової трансформації та адміністративних послуг Ксенія Семенова, петиції разом із Громадським бюджетом – важливий інструмент для взаємодії влади і громади.

«Київська міська рада прагне, щоб ці інструменти працювали інтенсивніше. Для зручності киян ми також починаємо спільну роботу з Міністерством цифрової трансформації для того, щоб у жителів була можливість голосувати і створювати петиції на державному порталі «Дія», – підкреслила депутатка.

Нагадаємо, що Київрада планує інтегрувати портал е-петицій у додаток «Дія».