Які професії зараз мають попит у Києві та кому найбільше платять? Відповідає служба зайнятості

Про це повідомив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич у коментарі «Укрінформу».

«Роботодавці сьогодні пропонують гідні зарплати, але натомість вони хочуть мати справу з висококваліфікованими спеціалістами, чиї знання і досвід відповідали б заявленим вимогам», — розповів він.

Білич зазначив, що столична служба зайнятості готова допомогти з пошуком таких фахівців для потреб підприємств різної сфери, а при необхідності — й підготувати кадри.

Кого сьогодні шукають роботодавці?

У розрізі професій найбільший попит у столичних роботодавців є на робітників з виробничим досвідом: слюсарі різних спеціальностей, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, електрогазозварники, малярі, кондитери.

Також багато вакансій стосуються професійної підготовки: прибиральники, двірники, вантажники, підсобні та кухонні робітники. Бракує у Києві та працівників сфери торгівлі та послуг: поліцейських, кухарів, продавців продовольчих товарів, помічників вихователів, охоронників, продавців-консультантів та офіціантів.

А ще потрібні робітники з обслуговування та експлуатації устаткування та машин: водії автотранспортних засобів, водії тролейбусів та трамваїв, трактористи, токарі, майстри з асфальтобетону, машиністи помпових установок, складачі поїздів і дорожні робітники.

Потрібні також лікарі різних спеціальностей, сестри медичні, вихователі, техніки, вчителі, інженери, керівники музичні, контролери пасажирського транспорту, касири торговельного залу та контролери-касири.

На яку роботу найбільша конкуренція?

У службі зайнятості кажуть, що серед бухгалтерів, менеджерів, адміністраторів, продавців-консультантів, головних бухгалтерів, економістів, юрисконсультів за кожне робоче місце спостерігається запекла конкуренція.

Наприклад, на початку червня для 587 безробітних бухгалтерів було лише 44 вакансії, для 379 менеджерів зі збуту — 18, для 227 адміністраторів — 10, для 307 продавців-консультантів — 84, для 217 головних бухгалтерів — 17, для 213 економістів — 12, для 123 юрисконсультів — 3 вакансії.

Кому найбільше платять?

Середній розмір заробітної плати у вакансіях, що надійшли від роботодавців до столичної служби зайнятості, на початку червня поточного року становив 9,7 тисячі гривень, що на тисячу грн більше від рівня зарплати 2020 року.

Лідерство серед найвище оплачуваних професій тримають представники ІТ-технологій. Найвищий середній розмір оплати праці роботодавці пропонують у вакансіях для інженера-програміста (76 тисяч грн) та фахівця з розробки та тестування програмного забезпечення (72 тисячі грн).

Також вищі за середні зарплати пропонують фахівцям з організації інформаційної безпеки (42 тисячі грн), інженерам з комп’ютерних систем (38 тисяч грн), аналітикам консолідованої інформації (26 тисяч грн), аудиторам та рієлторам (25 тисяч грн), аналітикам у банківській сфері (24 тисячі грн) та електромонтерам контактної мережі (22 тисяч грн).