У Києві перейменували один із скверів на честь контррозвідника з Вінниці

Сквер у Солом’янському районі У Києві перейменовали на честь вінницького розвідника Героя України Максима Шаповала. Таке рішення було прийнято 10 червня на засіданні сесії Київської міської ради. "Рішенням Київради скверу на Повітрофлотському проспекті, 11-13 у Солом’янському районі присвоєно ім’я Максима Шаповала – Героя України (посмертно), розвідника, генерал-майора Збройних сил України (посмертно), який загинув внаслідок терористичного акту", – йдеться в дописі. Відео присвячене Максиму Шаповалу Довідка Народився Максим Шаповал 06 липня 1978 року в місті Вінниця у родині військового льотчика.

Після закінчення школи обрав професію військового. Закінчив Військовий інститут Національного технічного університету України та розпочав службу у військових частинах розвідки. З початку російської збройної агресії вінничанин виконував завдання щодо захисту незалежності і територіальної цілісності України в зоні проведення АТО на території Донецької та Луганської областей. Був учасником боїв 2014–2015 років.

Брав участь у звільненні декількох окупованих українських міст, боях за стратегічно важливу висоту – Савур-Могилу, а також у плануванні та проведенні розвідувальних рейдів у глибокий тил противника. Полковник Максим Шаповал трагічно загинув 27 червня 2017 року внаслідок терористичного акту. Пхований на Байковому кладовищі в столиці України.

30 червня 2017 року уазом Президента йому посмертно присвоїли військове звання генерал-майора. Також присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.