У Києві дівчину не взяли на роботу, бо вона розмовляє українською мовою (відео)

У Києві із дівчиною трапився неприємний випадок, головною винуватицею якого стала наша радна українська мова. Так, HR-ка компанії Columb Trade відмовила дівчині у працевлаштуванні через те, що вона розмовляє лише українською мовою й наголосила, що в компанії "корпоратівная культура – все на русском".

Про це у Facebook написали на сторінці громадського руху "Відсіч".

На відео чітко чути розмову, яка відбулася між HR-менеджером та дівчиною: "Это даже не отказ. Вам будет некомфортно в среде. У нас такая корпоративная культура. Мы все на русском общаемся". Менеджер такожзаявила, що засновник фірми – білорус, який начебто не розуміє української мови.

Такі дії менеджера є грубим порушення Конституції України, Кодексу законів про працю України та Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Окрім цього, блогерка із ніком Zamist Krovi на своюму YouTube-каналі також розповіла про цей інцидент й зазначила, що трапилось це із її близько подругою. Вона зазначила, що дівчина, якій відмовили у працевлаштуванні, – магістр і психолог з дипломом КНУ імені Тараса Шевченка. Окрім того, вона вже має декілька років стажу: "Київ. 7-й рік війни з Росією. Утиски україномовних. Зневаги до української мови від компанії Columb Trade".

Зауважимо, що омпанія Columb Trade вже встигла оприлюднити вибачення, в якому заявила, що не займається "антинаціоналізмом". Там також заявили, що все що відбулося у телефонній розмові, є "суб'єктивною думкою конкретного співробітника" і тепер у компанії проведуть внутрішнє розслідування.