Більше 70% киян вважають, що МАФи псують архітектурний вигляд міста – опитування

70% киян вважають, що зовнішній вигляд малих архітектурних форм (МАФів) псують аріхтектурний вигляд міста. Натомість 23% не згодні з цим твердженням.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” протягом 10-14 липня 2021 року серед мешканців Києва і оприлюдненого сьогодні, 19 липня.

За результатами, 74% – за запровадження єдиного архітектурного стандарту для МАФів,65%схвалюють продаж права встановлення МАФів підприємцям через конкурс у системі Prozorro. Противників цих ініціатив 13-14%.

Понад 50% підтримують заборону встановлення МАФів вздовж основних транспортних магістралей і заборону розміщення торгових кіосків у радіусі 200 метрів від виходів зі станції метро. Третина – скоріше не підтримують такі ініціативи (32% і 36% відповідно).

Понад 90% опитаних погоджуються з тим, що підприємці повинні нести відповідальність за вивезення сміття та прибирання території навколо своїх МАФів, а також з тим, що влада повинна позбавляти дозволів на торгівлю МАФи, у разі встановлення фактів антисанітарії.

Також 73% респондентів позитивно ставляться до нещодавнього звільнення від торгових кіосків 28 підземних переходів, 14% ставляться нейтрально до цієї ініціативи київської влади,9% – негативно.

До слова, опитування проводили серед жителів Києва у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю.

Кількість опитаних - 1200 респондентів. Метод опитування: особисте інтерв'ю (face-to-face). Терміни проведення: 10-14 липня 2021 р.

Нагадаємо, минулого тижня комунальники демонтували 250 нелегальних МАФів.