Депутати Київради пропонують ввести мораторій на житлову забудову в центрі

До Київради подали проєкт рішення щодо введення мораторію на будівництво житла в центральній частині міста. Про це повідомив його ініціатор, голова фракції «Голосу» Георгій Маленко. Введення заборони пропонується до затвердження нового Генерального плану міста та плану зонування територій.

Проєктом планується ввести мораторій на нове будівництво житлових комплексів та реконструкцію зі зміною наявних геометричних параметрів будівель. Заборона не поширюватиметься на будівництво та реконструкцію об’єктів інженерної, транспортної та соціальної інфраструктури.

Також заборона не буде поширюватись на реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт будівель в межах наявних геометричних параметрів, пояснила співавторка проєкту Євгенія Кулеба.

Мораторій пропонується ввести в межах Центральної планувальної зони міста Києва. Зона з історичною забудовою на лівому березі міста не входить до меж заборони.

/>

У Києві почастішали випадки руйнування будівель, що мають історичну та архітектурну цінність. Депутати Київради віддають землю, на якій розташовані цінні об’єкти, під забудову – в основному для зведення житлових будівників, офісів та багатофункціональних комплексів.

Згадаємо знесення маєтку Уткіна на Симона Петлюри, 29 у квітні цього року. Кличко прокоментував знесення будинку через майже місяць після демонтажу. Він заявив, що місцева влада не завжди може вплинути на ситуацію з руйнуванням історичних будівель, адже ті перебувають у приватній власності. Також неподалік Центрального вокзалу віддали під забудову модерністський ринок-шайбу на Кудряшова, 1.

На Січових Стрільців, 49 нещодавно почали демонтувати атріум «Квітів України». Кияни розібрали будівельний паркан, заблокували техніку та окупували будівлю. Забудовник, який обіцяв проведення публічного конкурсу, зупинив роботи. Через кримінальне провадження суд наклав на будівлю арешт.

Депутати погодили реконструкцію садиби Терещенків на бульварі Шевченка, 34/11. Там планується створення офісного центру.