Білоруського анархіста Боленкова не видворятимуть із України. Апеляційний суд визнав незаконним рішення СБУ

Про це повідомляє центр прав людини ZMINA, який вів трансляцію із зали суду.

Апеляцію розглядали за скаргою Боленкова; сам він не був присутній на слуханнях — його представляли адвокати.

Нагадаємо, 21 квітня Служба безпеки України попередила білоруського анархіста Олексія Боленкова про примусове вислання з території України. Правоохоронці провели обшук в його помешканні.

Боленков тоді розповів, що обшуки нібито відбувалися «за підозрою в підпалі». Однак такі дії зі свого боку чоловік не визнає, а обшуки, за його словами, «замовлені ультраправими групами в Україні», тому що він нібито бере участь у різноманітних акціях на підтримку ЛГБТ-спільноти. Щодо рішення СБУ подав до суду.

Спершу Шевченківський райсуд Києва визнав законним рішення Служби безпеки видворити з території України білоруського анархіста Олексія Боленкова. Зокрема, суддя погодився з СБУ у тому, що Боленков порушив закон про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, і його діяльність загрожує національній безпеці країни.

Сам Боленков у своєму позові проти СБУ стверджував, що рішення Служби безпеки про його примусове повернення є незаконним, а загроза нацбезпеці непідтвердженою.

Боленков вважає, що його справу хтось лобіює, але не вказує, хто саме. Додає, що у нього «є проблеми» з білоруськими спецслужбами, а також з вже колишнім міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим.