Суд може скасувати повернення кінотеатру «Київ» попередньому орендарю

Комунальне підприємство «Київкінофільм» звернулося до апеляційного суду з вимогою скасувати рішення про повернення кінотеатру «Київ» попередньому орендарю – ТОВ «Культурний центр “Кінотеатр «Київ»”». Про це пише видання «Політична критика».

Раніше Господарський суд визнав договір про передачу майна кінотеатру в оренду ТОВ «Сінема-центр» недійсним. Суд також вирішив подовжити термін договору оренди «Культурного центру» до четвертого січня 2029 року.

Місто відмовилося продовжувати договір оренди з КЦ «Кінотеатр “Київ”» з початку 2019 року, мотивувавши тим, що орендар платить лише 47 тисяч гривень на місяць. Після цього було проведено конкурс і у травні будівлю передали компанії «Сінема-Центр», яка зобов’язалася сплачувати понад два мільйони гривень щомісяця.

Під час зміни орендаря кияни вийшли на протест та заблокували кінотеатр. Водночас нове керівництво та КМДА заявили, що кінотеатр «Київ» не може працювати доки у приміщенні не буде зроблено капітальний ремонт. Наприкінці 2019 року низка депутатів Київради намагалися ініціювати розірвання договору з компанією «Сінема-Центр», нарікаючи, що новий орендар не повністю виплачує оренду.

Вже понад два роки кінотеатр закритий. Нещодавно міський голова Віталій Кличко заявив, що орендарю потрібен ще рік на відновлення діяльності кінотеатру.

Водночас у квітні 2021 року в компанії «Сінема-Центр» змінився власник – ним стала співзасновниця невеликої мережі кінозалів Wizoria Ірина Соколова.