У Фонді держмайна говорять, що 5-й цех “Більшовика” оцінений в чверть мільярда

У ФДМ запевнили, що влада міста Київ повинна викупити, за оцінкою, яку зробив найнятий ними оцінювач - це 240 млн гривень. Про це вони повідомили у коментарі ЕП.

Фонд державного майна запевнив що взагалі не здійснює оцінку, а є "регулятором оціночної діяльності", а вартість в 700 млн грн, яку КМДА озвучувала раніше, в три рази нижча.

"Разом з владою міста Київ було складено спеціальну дорожню мапу, щоб якнайшвидше передати 5 цех місту для завершення розв’язки", - йдеться в коментарі ФДМ.

За процедурою влада міста Київ найняла незалежного оцінювача, який, "за дорученням КМДА, провів оцінку цього корпусу". "Вона становила 240 млн грн з ПДВ. Звіт по оцінці був наданий у ФДМУ на рецензування та ФДМУ надав позитивну рецензію на даний звіт. Ці процедури були завершені у квітні 2020 року", - йдеться у заяві

За словами фонду, наступний крок - влада міста Київ повинна викупити, за оцінкою, яку зробив найнятий ними оцінювач, цю будівлю в рамках Закону, і тоді цей корпус стане київським. Для цього повинно бути прийняте відповідне рішення Київради, його наразі немає.

"5 цех належить на праві приватної власності ПрАТ "Київський машинобудівний завод". Тому м’яч на полі столичної влади, а також Київської адміністрації, яка повинна ухвалити відповідне рішення про викуп", - резюмквали у фонді.

Як відомо, у КМДА вважають, що перед приватизацією заводу "Більшовик" має бути вирішено питання передачі Києву цеху № 5.

У вівторок, 7 вересня, Аукціонна комісія Фонду державного майна визначила 27 жовтня датою приватизаційного аукціону з продажу АТ "Перший київський машинобудівний завод".

Завод "Більшовик" також є збитковим. У 2020 році його збиток сягнув 22 млн грн. За даними ФДМ, загальна сума боргів перед третіми особами перевищує 100 млн грн.

Майно Заводу "Більшовик" перебуває в арештах, що унеможливлює перереєстрацію права власності майна або його частини. Для вирішення цього питання ПрАТ "Київський машинобудівний завод" подав 4 судові позови для зняття арештів з будівлі 5 цеху, проте по всіх позовах суди прийняли негативні рішення.

Борги підприємства сягають близько 600 млн грн.

Як ми повідомляли, в аукціоні з приватизації «Більшовика» візьме участь Kadorr Group одеського бізнесмена Аднана Кивана.