Гостиний двір починають готувати до холодів: стіни обтягують сіткою від обвалів

Будівлю Гостиного двору в Києві почали готувати до похолодання: стіни об'єкту обтягують спеціальної сіткою. Про це повідомляє київський урбаніст Віталій Селик.

За його словами, будівельники повернулися в Гостиний «вперше за 2760 днів». На замовлення балансоутримувача, Національного заповідника «Софія Київська», фасади будівлі покривають захисною сіткою для захисту перехожих від обвалу елементів будівельних конструкцій.

«Наступний етап — консервація будівлі перед її дев’ятою зимою без даху. По факту її тимчасово накриють будівельною плівкою, чи вінілом, щоб захистити конструкції від впливу опадів, а підвал від підтоплень» — повідомив він.

За цей час, зі слів Селика, мають розпочатися:

просторові та соціологічні дослідження, визначення мапи стейкхолдерів;

обговорення і затвердження з громадою та експертами майбутніх візії та функцій Гостиного двору;

підготовка технічного завдання реставрації;

архітектурний конкурс;

обговорення з громадою результатів конкурсу та визначення переможця;

проектування.

Зі слів Селика, на всі ці процеси має піти максимум 1 рік.

«Якщо невідкаладно розпочати ці процеси, то в будівельні роботи можна зайти ближче до кінця 2022 року. Термін реалізації буде залежати від складності проєкту. Але попередньо на це потрібно 1-2 роки» — йдеться в повідомленні.

Селик нагадує, що на сьогодні Гостиний двір захищений трьома охоронними статусами, «як пам'ятка місцевого і національного значення та як головний і центральний елемент пам'ятки містобудування Контрактова площа».

Зауважимо, що на початку серпня ряд українських ГО звернулися до президента Володимира Зеленського із проханням виділити кошти на збереження будівлі Гостиного двору. Активісти невдоволені, що на збереження пам’ятки досі не виділено коштів і що, попри наближення осені, Мінкультом не визначено порядок проведення протиаварійних робіт.

Після цього Мінкульт додав сім об’єктів у список на реставрацію до кінця року, але про Гостиний двір знов не згадав.

Міський голова Віталій Кличко у разі передачі Гостиного на баланс міста обіцяв закінчити відновлення пам’ятки до кінця року в рамках проекту пішохідного Подолу.