У Київській політехніці встановили «камінь спотикання» в пам’ять загиблого викладача

Київ media

У Київській політехніці з нагоди вшанування пам’яті жертв Голокосту заклали «камінь спотикання». Про це повідомили на Facebook-сторінці вишу.

Меморіал встановлено викладачеві КПІ Георгію Бріфу, що загинув у Бабиному Яру разом з дружиною-єврейкою у вересні 1941 року.

Захід відбувся у рамках проєкту «Один камінь, одне життя — 80 каменів спотикання для Києва».

До слова, «Камені спотикання» почав створювати німецький митець Ґюнтер Демніг із 1992 року. А перші камені почали встановливати у берлінському районі Кройцберг у 1996 році. З того моменту вже було відкрито понад 75 тисяч меморіальних каменів у всьому світі. В Україні такі міні-меморіали є вже в містах Рівне та Переяслав-Хмельницький.

Закладені в землю невеликі пам’ятні камінці (10х10 см) покликані забезпечити щоденну зустріч – свого роду «спотикання» і, як наслідок, коротку паузу для роздумів – із історією людей, яких переслідували та вбивали в епоху нацистів.

Нагадаємо, загалом в Києві встановлять 80 каменів спотикання до річниці трагедії Бабиного Яру.

Перший такий пам’ятний знак вже встановили на вулиці Фролівській, 3 у пам’ять про Людмилу Ткач, яка пережила розстріли у Бабиному Яру ще в п’ятирічному віці разом із матір’ю.