На Борщагівці бабуся з синдромом Плюшкіна, яка перетворила квартиру на смітник, розповіла чому поселилась під деревом

Київ media

Мешканці будинку по вулиці Булгакова, 15 скаржаться на сусідку-пенсіонерку з першого поверху. Жінка захламідила квартиру і переїхала жити на вулицю. Поліція та соціальні слудби безсилі. Про це йшлося в ефірі програми "Київ.Newsroom" на телеканалі "Київ".

Пенсіонерка Марія на вулиці живе вже кілька місяців. За словами людей, одні мешканці кричать на неї, інші співчувають. Наразі жінка одинока, з онукою не спілкується. Поряд з деревом, під яким оселилася жінка, має трикімнатну квартиру у будинку, але повертатися туди боїться. "Мене, хто проганяє, то я знаю хто проганяє. Сусіди. Тарганами годувати збираються", - розповіла пенсіонерка.

Проте зі слів сусідів, жінку ніхто не виганяв, зайти в квартиру вона не може через власне сміття. "Вона просто не може зайти в квартиру, там сміттям забито все, ви розумієте. Вона в коридорі не може пройти. І це ж не перший раз. Була пожежа, все через вікно викинули, все вичистили, все вивезли і знов те ж саме", - поскаржилися сусіди. І хоч пенсіонерка з квартири виселилась, але мешканці будинку страждають від її сміття. Адже у під'їзді почали повзати таргани.

Поліція допомогти не змогла. "Коли вона викликала поліцію з мого телефону і заявила про крадіжку 1 млн 200 тисяч. Тут приїхала поліція і навіть замкерівника районного відділу. І він, на жаль, одразу сказав, що законно боротися з цим у мене немає шансів", - додав сусід Артем. Прибрати сміття самостійно мешканці також невзмозі. Адже за законом ніхто на має права входити в помешкання без згоди власника. Єдиний вихід - заява до суду.

"Щоб суд виніс рішення, щоб прибрали квартиру, зобов'язав орган, який за це відповідає. Тільки після рішення суду можливо щось зробити, інакшого виходу немає. Законодавство виписане так, що ніхто не може із органів примусити людину вести інший спосіб життя. От їй так подобається", - каже Валентин Донченко, завідувач відділення Центру соціального обслуговування Святошинського району.

Та окрім тарганів у під'їзді мешканців хвилює, що жінка може просто замерзнути на вулиці взимку. Але представники соцслужб без згоди особи - безсилі. "Ми вже з нею неодноразово спілкувались, пропонували допомогу, але вона відмовляється від даної допромоги, каже що її влаштовує даний спосіб життя. Якщо б вона забажала б, могла б подати дркументи на поселення в будинку-інтернаті. Але це все має захотіти людина. Примусово змусити її прийняти допомогу ніхто не може", - зазначила представниця райуправління соціального захисту населення Надія Башмурова.

Пенсіонерка від допомоги відмовляється. Чому так живе не пояснює, лише плаче, що залишилась сама.

https://www.youtube.com/watch?v=N3Tiocw76DU