З вулиць Києва зникнуть понад 170 маршруток

depo.ua

Київ розірвав договори на 21 автобусному маршруті та прибирає з вулиць 172 маршрутки з підробленими документами.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Телеграм-канал заступника голови КМДА Костянтина Усова.

За його словами, на ці маршрути будуть спрямовані компенсаторні сили "Київпастрансу" та інших приватних перевізників.

" Рішення про розірвання ухвалили за результатами перевірки документів в рамках аудиту з боку Департаменту внутрішнього фінансового контролю КМДА. На попередні конкурси порушники подавали сфальшовані дані: невірно вказували держномери, пасажиромісткість автобусів, період оновлення автопарку, інформацію щодо екологічності машин. На конкурс заявляли одні автобуси, а документи підкладали на інші", – написав чиновник.

Усов зазначив, що Комунальна служба перевезень посилила охорону підприємства,щоб не допустити провокацій і фізичного знищення ще не перевірених документів.

Він також зазначив, що контроль за дотриманням законодавства у сфері автотранспорту – на Мінінфраструктури та МВС і звернувся до цих відомств з ініціативою проведення спільних заходів контролю.

Нагадаємо, Київ першим в Україні запровадив контроль температурного режиму в салонах маршрутних автобусів міста. Комунальна служба перевезень придбала точні термометри і отримала на них сертифікати калібрування. Інспектори вийшли з перевірками 22 вересня.

Яке відомо, у Києві з липня 2021 року ввели нові правила роботи маршруток. Тепер транспорт має бути з кондиціонером: температура в салоні має бути влітку не більше 22°С, взимку – не менше 15°С. У маршрутці не має звучати головно музика і заборонено "постери із Сабріною", а водії мають бути в уніформі і спілкуватися українською мовою.

Столичні перевізники подали до суду на КМДА через перевірки маршруток на дотримання носих правил нові правила перевезення пасажирів. Позов подвли чотири перевізники – ПП "Парк", ПП "АВЕН – ЕЗЕР", ТОВ "Радонь" і ТОВ "Ярославь – авто". У власності цих компаній 458 автобусів, які обслуговують 55 маршрутів. Це 31% рухомого складу на ринку пасажирських перевезень.