В Департаменті містобудування та архітектури КМДА розповіли про переваги та недоліки модульних будинків

Київ media

Модульні будинки без фунждаменту швидко будуються, але мають невеликий термін експлуатації. Це тип нерухомості, що тільки почав набувати популярності в Україні — пише у своєму Facebook Юрій Тацій, заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

Це модульна споруда без фундаменту, яка, у разі переїзду, складається і може бути розміщена на будь-якій ділянці. Попри стереотипні уявлення сучасні мобільні будинки є надійними, адже створюються з металевого каркаса та стійких матеріалів, пише Тацій.

Серед переваг такої нерухомості Тацій називає:

швидкість спорудження. Замовнику не потрібно отримувати містобудівні умови та обмеження, проводиться лише розміщення споруд, яка не є капітальною. Створення споруди на замовлення триває від одного тижня, а монтаж на ділянці – від години.

можливість змінювати будинок, включаючи до нього додаткові конструкції. Створення модулів не займає багато часу.

мобільність. Така нерухомість особливо підходить для людей, які орендують земельну ділянку. Достатньо лише передбачити на новій ділянці місця розташування (підключення) інженерних систем.

Серед недоліків модульних будинків Тацій називає:

термін експлуатації не перевищує 50 років, на відміну від звичайного будинку із фундаментом, який може використовуватись понад сотню років;

будівля має обмеження по висоті. Створення більше 2-х поверхів може бути проблематичним. Власник мобільного будинку обмежений в спорудженні будь-яких підземних конструкцій, адже це може призвести до нестабільності споруди внаслідок порушення міцності та стабільності основи, на якій розміщений будинок.