Музей Івана Гончара влаштовує кобзарсько-лірницьку Покрову

#ШоТам

До Свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України у четвер, 14 жовтня, Музей Івана Гончара органіховує Кобзарсько-лірницьку Покрову. Про це організатори повідомили на фейсбук-сторінці. Зазначається, що Покрова – друге після Трійці найважливіше свято в спільноті кобзарів та лірників, свого роду завершення кобзарського сезону, що починався на Трійцю. І знаково, що лише в ці свята прийнято було освячувати музичні інструменти. Кожне полкове і сотенне місто Великої України мало своїх бандуристів та кобзарів. Лірники Західної території України брали участь у нелегкому побуті січових стрільців і повстанців УПА. Читайте також: «Він як котик, але без шерсті». Як волинський масажист перетворив змію на друга та колегу Історія кобзарства надихає сьогодні учасників кобзарських цехів Києва, Харкова та Львова на продовження життя давньої української епічної традиції. Щорічний фестиваль Кобзарсько-лірницька Покрова запрошує до вшанування пам’яті та оспівування історичних звитяг борців та волю України різних історичних епох. Програма фестивалю 10:00 – Свято-Покровська церква, вул. Покровська 7. Святкова літургія, освячення інструментів, традиційне кобзарювання

16:00 – Музей Івана Гончара, вул. Лаврська 19. Концерт кобзарів Київського кобзарського цеху (Учасники:

Микола Товкайло (Переяслав), Ждан Безвербний (Київ), Тарас Компаніченко (Київ), Едуард Драч (Київ), Сергій Волченко (Київ), Ярема Шевчук (Київ)).

18:00 – Музей Івана Гончара, вул. Лаврська 19. Народні танці від троїстих музик гурту «ЩукаРиба». Свято відбудеться за адресою: Київ, Лаврська вулиця, 19. Вхід вільний. Нагадаємо, перший Хмельницький кінофестиваль оголосив переможців. Головне фото: facebook.com/honcharmuseum.