Киян запрошують роздивитися печі й каміни Будинку митрополита

Большой Киев

Як повідомляють організатори, екскурсії пройдуть 14 та 15 жовтня.

Це авторські екскурсії мистецтвознавця, завідувачки музею «Будинок митрополита» Ірини Абрамової. Триватиме екскурсія 45 хвилин. Збір на 11:00.

Будинок для митрополита київського був споруджений в 1722-1730 роках в характерному для Києва тих років стилі українського бароко прямо навпроти головного входу в Софійський собор. Спочатку (при митрополиті Варлаамі) будинок був одноповерховим. Трохи пізніше, під час перебування Рафаїла Заборовського київським митрополитом, був надбудований другий поверх. Роботами, судячи з усього, керував відомий в ті часи зодчий Іоганн Готфрід Шедель.

Відомо, що на першому поверсі можна побачити відновлені кахельні печі, плитка на яких розписана вручну сюжетами на євангельську і побутову тематику. А на другому поверсі експонуються печі з колекції заповідника, які були демонтовані при капітальних ремонтах дореволюційних будинків в історичному центрі міста. Про вартість квитків та реєстрацію дізнаватися за тел.: 270-55-73

До слова, можна побачитищо саме відбуватиметься у культурному житті столиці найближчими днями у дайджесті культурних подій міста на тиждень.