У Києві відбувся артперформанс з вимогою скасувати патенти на вакцини проти COVID-19

Укрінформ

Як повідомили Укрінформу у Фундації Анти-СНІД США в Україні, що виступила організатором заходу, його метою було закликати країни-учасниці саміту G20 у Римі припинити дію патентів на вакцини проти COVID-19 та нагадати європейським лідерам про масштаби наслідків пандемії.

Зокрема, Фундація Анти-СНІД змоделювала ситуацію, в якій останні півтора року щодня опиняються тисячі хворих на COVID-19 у всьому світі.

«Ідея заходу полягала в тому, щоб показати проблему саме через призму мистецтва. Ми продемонстрували, з чим лікарям і пацієнтам доводиться боротись щодня і наскільки нерівною є ця боротьба без достатньої кількості вакцин», – зазначила голова представництва Фундації AHF в Україні Ярослава Лопатіна.

За її словами, від початку пандемії минуло понад півтора року, але мільярди людей в усьому світі досі не пройшли повну вакцинацію. При цьому вакцини і далі перебувають під захистом патентів, а інформація щодо технології їх розроблення є закритою. Це суттєво обмежує можливості деяких країн забезпечити своє населення життєво необхідними препаратами.

Лопатіна вручила працівникам представництва ЄС в Україні листа з вимогами до світових лідерів. Зокрема, активісти закликають підтримати скасування патентів на вакцини проти COVID-19 та передачу технологій їх розроблення країнам, що розвиваються. Вони також вимагають забезпечити вільний доступ до закритої інформації, що стосується охорони здоров'я, зокрема про вакцини, та дозволити її обмін.

Крім того, наголошується на необхідності створити формат глобального співробітництва як єдиного способу боротьби з пандемією.

Як повідомлялося, за даними Worldometer, у світі станом на ранок 12 жовтня зафіксували 239 030 115 випадків зараження коронавірусом, зокрема 4 872 764 летальні, одужали 216 292 342 особи.