У Києві останньому мешканцю садиби Мурашка відключили світло: Він хворий і потребує допомоги (ФОТО)

depo.ua

У Києві останньому мешканцю садиби Мурашка, викладачеві університету Олександрові Глухову відключили світло.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook Глухова і громадської автивістки Юлії Нікітіної.

За словами Глухова, кабель переізали тихцем, без попередження.

"Поки я хворію, мені знову відключили електропостачання. Знову підло, без попередження, просто хтось невідомий відрізав кабель і втік", – написав він.

Чоловік хворіє і попросив допомоги.

Як зазначила активістка Юлія Нікітіна, рятівник садиби Мурашка залишився без води, газу і світла. А, зважаючи на те, що він зараз ще й хворіє, міська влада поставила його в ситуацію, в якій вкрай складно вижити.

"Газ і воду в садибі Мурашка відключили в листопаді минулого року, щоб мотивувати його переїхати з Малої Житомирської в Мишоловку. Зробив це Департамент культури КМДА, яким керувала Діна Попова. Олександр залишився в садибі, змінився директор департаменту – на місце Діни Попової прийшла Яна Барінова. Яна відвідала садибу і заявила про те, що місто вдячне Олександру Глухову за порятунок пам'ятки архітектури", – написала Нікітіна.

Вона зазначила, що після візиту Барінової Глухову не пропонували нічого кілька місяців.

Потім, з відома Яни Барінової в будівлю вдерся ДСНС, виламавши двері. Під час цієї "перевірки" був складений протокол, на підставі якого Департамент написав лист в ДТЕК "Київські електромережі". У ньому він попросив відключити Глухову ще й світло. Інспекція ДТЕК цього не зробила – Олександр чесно платить за рахунками весь цей час. Вчора невідомі люди висмикнули електричний кабель в будівлі, сьогодні вони його обрізали", – зазначила активістка.

За її словами міська влада "явно прагне позбутися Глухова за будь-яку ціну".

Нагадаємо, 12 жовтня останньому мешканцю садиби Мурашка у Києві відключили світло. Електропостачання у будинку відключили, просто висмикнувши кабель.

13 вересня 2021 року до Глухова прийшли з перевіркою представники ДТЕК "Київські електромережі" і повідомили, що Департамен культури КМДА вимагає відключити у садибі Мурашка світло.

Як відомо, на початку листопада 2020 року родині Глухових відключили комунікації.

Наступного дня у КМДА відреагували і заявили, що першочергове завдання у ситуації щодо садиби Мурашка – це врятувати будівлі та не допустити людських жертв через їхній аварійний стан. Саме тому було проведено першочергові заходи – перекрито газо- та водопостачання.

У січні 2021 року у помешканні родини Глухових температура повітря у квартирі становила +9°С.

У лютому Київська міська рада подала до суду на останнього мешканця садиби Мурашка Олександра Глухова.

У серпні відбувся штурм садиби Мурашка. Невідомі у супроводі рейдерів у спецодязі (зовні схожі на муніципальну варту) за допомогою болгарки зрізали ригелі вхідного замка та увірвалися в будівлю, щоб викинути звідти місцевих мешканців.

Довідка: Олександр Глухов та його родина – єдині мешканці будинку Пальчевського, пам'ятника архітектури на Малій Житомирській, 12. Ця будівля разом із сусіднім комплексом будівель під номерами 14, 14-а, 14-б, відомих як садиба Мурашка – пам'ятка історії та архітектури Києва. Завдяки їхній принциповості, небажанню виїжджати з будинку (родині запропонована квартира в районі Мишоловки) та боротьбі у судах вдалося вберегти від нищення і пам'ятку під №12, і комплекс під №14.

Садиба Мурашка була передана в приватну власність компаніям "Пантеон-Інвест" і "Вестіга" у 2008 році за мерства Леоніда Черновецького, мешканців будинку почали виселяти на Троєщину. Нові власники планували знести всі будівлі, що є пам'ятками історії та архітектури, і збудувати на їхньому місці готельно-житловий комплекс. У травні 2009 року Українське товариство охорони пам'яток історії та культури занесло садибу до "Червоної книги культурної спадщини України".

29 березня 2011 року Прокуратурою міста Києва було порушено кримінальну справу, а 19 жовтня визнано недійсним договори купівлі-продажу будинків і власників зобов'язали повернути їх до комунальної власності Києва. У ніч на 28 червня 2013 року в будівлі сталася пожежа – старовинний будинок вигорів і залишився без даху. У квітні 2015 року Генпрокуратура через суд повернула садибу у власність міста.

Нині будинки перебувають в аварійному стані, а зацікавлені особи під прикриттям КМДА не полишають спроб виселити Глухових з будинку.