У Києві розпочався Марш до Дня захисників і захисниць України

Укрінформ

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Колони формуються від парку Шевченка. Першими виступають представники ветеранських організацій учасників бойових дій на Сході України, волонтери, громадські активісти. У колонні також ідуть народні депутати від “Європейської солідарності”.

Багато хто з учасників одягнений у камуфляжну форму.

Окрім того, на марші - представники націоналістичних партій та організацій: "Національний корпус", "Свобода" , "Правий сектор" та "Сокіл". У ході беруть участь голова Нацкорпусу Андрій Білецький та голова ВО "Свобода" Олег Тягнибок. Перед початком маршу вони озвучили свої вимоги до влади, зокрема, щодо припинення переслідування військових і ветеранів. Також вони вимагають ухвалення закону "про колабораціоністів" та затвердження на законодавчому рівні недопустимості виборів на тимчасово окупованих територіях.

Ситуація спокійна.

Центр Києва посилено охороняється.

Як повідомляв Укрінформ, у центрі Києва 14 жовтня перекрито рух у зв'язку із проведенням ходи до Дня захисників і захисниць України.

У столиці цього дня заплановано проведення декількох маршів до Дня захисників і захисниць України. Зокрема, Національний корпус анонсував “Марш нації”, а ветеранські організації, волонтери, ВО “Свобода” та інші націоналістичні організації — “Марш слави УПА”.

Учасники акції планують пройти до майдану Незалежності та Офісу Президента.

День захисників і захисниць України – державне свято, що відзначається 14 жовтня. Його започатковано 14 жовтня 2014 року як День захисника України. 14 липня 2021 року Верховна Рада перейменувала свято на День захисників та захисниць України.