Як первинний ринок житла Києва відреагував на зміцнення гривні (ІНФОГРАФІКА)

Budport.com.ua

Як змінились ціни на житло у Києві
У жовтні 2021 року медіанна ціна в доларовому еквіваленті на первинному ринку нерухомості зменшилась на 1,6% у порівнянні з вереснем поточного року та збільшилась на 19,3%, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2020 року.
Експерти зазначають, що ці зміни обумовлені зміцненням національної валюти. З огляду на це, розбираємося, якою є поточна ситуація на первинному ринку столиці. Загальна ситуація на столичному первинному ринку нерухомості
За даними спеціалізованого порталу, у жовтні 2021 року медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці знизилася на 1,6% у порівнянні із попереднім місяцем та склала 1 250 доларів за квадратний метр. Попри зниження ціни, за цей період було укладено на 15 – 18% угод менше, ніж місяцем раніше. Свою роль відіграло наближення новорічних свят – частина покупців відкладає купівлю на грудень в очікуванні акційних пропозицій від забудовників.На житло для переселенців виділено 13 мільйонів
Окрім ситуації на валютному ринку, цінову стагнацію спровокувало зниження попиту після пікових показників вересня.
Ціни за квадратний метр розрізняються у квартирах різної площі та планування:

показник в категорії однокімнатних квартир у жовтні зменшився на 3%, і склав 1368 доларів,
двокімнатних – 1235 доларів.
медіанна вартість "квадрату" у трикімнатних квартирах становить 1 168 доларів.

Структура цін за районами

Одним з найдорожчих районів в столиці, як і раніше залишається Печерський район: вартість "квадрата" тут сягає 1979 доларів.
На другому місці – Шевченківський район з медіанною вартістю "квадрата" – 1860 доларів. За квадратний метр у Голосіївському районі просять в середньому 1674 доларів. В Оболонському та Подільському – 1267 та 1230 доларів відповідно.Оренда житла у Києві: як змінились ціни і на що варто звернути увагу
Мінімальна ціна – 1003 доларів зафіксована в Деснянському районі.
При цьому найбільший інтерес у покупця викликав Голосіївський район столиці. Частка переглядів оголошень в цьому районі склала 26% від загальної кількості переглядів. Далі в пріоритеті покупця Дарницький район (13% переглядів). Дніпровський та Шевченківський райони – 12% та 11% відповідно.
Якою столичною нерухомістю цікавилися найактивніше
У жовтні найвищий попит мали квартири в ціновому діапазоні 50 000 - 70 000 доларів. Цю нерухомість шукало 35% користувачів. Менший інтерес проявляли до житла, вартістю 30 000 доларів (26% від загальної кількості запитів). Попит на житло 30 000 – 50 000 доларів скоротився до 20% запитів, а від – 70 000 доларів та вище – до 19%.

Найбільше користувачі цікавилися двокімнатними квартирами (41% запитів).
Кількість охочих придбати однокімнатне житло скоротилася до 39%.
Трикімнатні квартири, як і у попередніх місяцях, залишилися найменш популярними. Ними цікавилося лише 19% користувачів порталу.

Громадяни з паспортом-книжечкою зможуть реєструвати місце проживання в «Дії»Розподіл ринку нерухомості
У жовтні продовжував домінувати первинний ринок нерухомості. Водночас частка осіб, які цікавилися вторинним ринком збільшилася. Розподіл попиту між первинним і вторинним ринками був наступним: 72% користувачів цікавилися покупкою нерухомості на первинному ринку; 28% – на вторинному.
В Киеве несколько улиц останутся без воды 22, 23 и 24 ноября (АДРЕСА)
Читайте також: Tegola дарує подарунки за підписку на Telegram канал!Фото: Address. ua