«Активна країна» вимагає не зривати інвестугоду щодо запуску канатної дороги через Дніпро

Укрінформ

Про це повідомив директор ТОВ «Активна країна» Денис Курта, йдеться у пресрелізі компанії, переданому Укрінформу.

За його словами, на початку поточного року «Активна країна» перемогла в інвестиційному конкурсі, який проводився Київським інвестиційним агентством на облаштування атракціону «канатна переправа» через річку Дніпро від арки Дружби народів до Труханового острова. Загалом у конкурсі взяли участь шість компаній. Інвестиційний договір був затверджений розпорядженням КМДА.

«Наша компанія підготувалась і чесно перемогла у конкурсі, адже має усі необхідні ресурси та кваліфікованих фахівців, щоб створити якісний, безпечний та популярний атракціон, що відповідатиме міжнародним стандартам. Головними критеріями конкурсу були інвестиції в бюджет, а також технічна та фахова спроможність створення канатної переправи. Ми відповідали усім цим критеріям: товариство «Активна країна» вже сплатило 1,7 млн грн до міського бюджету, і вони будуть спрямовані на розвиток території Труханового острова. «Активна країна» має понад 10 успішних проєктів в Україні, понад 7 років досвіду монтажу та експлуатації канатних парків, тролеїв, зіплайнів; долучились до розробки відповідних технічних умов для таких об’єктів, як канатні парки та переправи, які були затверджені Держпраці та базувались на міжнародних нормах та стандартах», – заявив Курта.

За словами представника ТОВ, створення канатної переправи буде здійснюватись лише за наявності відповідних погоджень, без шкоди зеленим територіям.

Однак, за його словами, у серпні цього року Київська міська прокуратура подала до суду позов про визнання незаконним інвестиційного договору. Серед аргументів – відсутність досвіду в компанії та необхідної технічної бази в ТОВ «Активна країна».

«Ми не порушили жодної умови конкурсу. Міська прокуратура свідомо поширює неправдиву інформацію та маніпулює фактами про відсутність дозволів. За його словами, мета прокуратури – зірвати інвестиційний договір, дискредитувати дії міської влади, знищити репутацію підприємства, колектив якого чесно і прозоро працює, створюючи дійсно якісні розважальні локації», – говорить керівник «Активної країни».

Він додав, що організація вимагає від суду неупередженого розгляду справи, справедливого рішення, яке має і соціальну складову.

Укрінформ звернувся до Київської міської прокуратури з проханням прокоментувати ситуацію.

«Відповідно до наданих товариством відомостей, вказаний учасник конкурсу зазначив про наявність в нього значного досвіду реалізації різноманітних проєктів, а також про те, що має багаторічний досвід експлуатації об’єктів аналогічної тематики і веде діяльність з управління та експлуатації власних об’єктів, які є подібними до канатної переправи через річку Дніпро. Однак зазначені товариством відомості про наявність досвіду з реалізації подібних проєктів документально не підтверджені», – повідомили агентству у пресслужбі столичної прокуратури.

Крім того, додали у відомстві, на час проведення конкурсу переможець не отримував дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів та устаткування, а такі атракціони якраз пов'язані з ризиком для життя та здоров’я людей.

«Про факт встановлення зазначених порушень прокуратура ще в березні поточного року повідомила Київській міській раді з проханням проінформувати про вжиті заходи щодо усунення порушень, або причини їх невжиття», – зазначили у столичній прокуратурі.

Раніше повідомлялося, що в Києві планують відновити канатну переправу через Дніпро. ТОВ «Активна країна», яке стало переможцем відповідного інвестиційного конкурсу, заявляло про готовність приступити до реалізації цього проєкту з дотриманням світових стандартів та якості об’єкту.