Процес пішов. Зруйнований Гостиний двір перетворять на сучасний громадський простір

Большой Киев

Як повідомляє пресслужба Урядового порталу, масштабний проект відновлення Гостиного двору в Києві вже розпочався.

До розробки концепції розвитку пам’ятки залучають експертів із різних сфер. Реставратори, архітектори, урбаністи, історики, культурні менеджери, громадськість, а також представники державної та міської влади зберуться на проектному семінарі “Гостиний двір: Фокус уваги – візія”, щоб розробити покрокову Дорожню карту реставрації та розвитку Гостиного двору в Києві.

Учасники семінару дослідять стан будівлі Гостиного двору та простір навколо нього, ознайомляться з намірами міста щодо реконструкції площі та запропонують можливі функції будівлі на основі результатів громадського опитування та світових аналогів.

Результати проектного семінару оприлюднять для подальшого фахового та громадського обговорення.

Наразі для підготовки до семінару фахівці громадської організації “Урбанина” досліджують Контрактову площу, аналізують транспортні та людські потоки, типові маршрути тощо. Також проведуть опитування киян та мешканців Подолу щодо їх бачення долі Гостиного двору.

Крім того, триває розробка проекту протиаварійних робіт будівлі. Адже тривалий час Гостиний двір знаходився в занедбаному стані. Він отримав значні ушкодження, інженерні системи зруйновані, а територія засмічена.

Читайте також: Мінкульт ігнорує офіційний запит про плани щодо Гостиного двору – Володимир Прокопів

Як повідомлялося, нещодавно Гостиний двір почали вкривати захисною плівкою – це його дев’ята зима без даху.