Досвід Одеси у сфері запобігання домашньому насильству представили у Києві

Одесский горсовет

22-23 листопада 2021 року в Києві відбувся навчально-ознайомчий візит керівників 30 громад України, відібраних у межах проєкту Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні "Міста, вільні від насильства".
Метою візиту стало вивчення досвіду міст з ефективними практиками розбудови місцевої системи запобігання та протидії домашньому насильству.
У заході взяли участь: заступниця Міністра соціальної політики Україні Ольга Ревук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Лариса Ґаладза, представник Посольства Великої Британії в Україні Нік Боулер, заступник Представника UNFPA в Україні Павло Замостян.
Програма візиту передбачала обговорення проблематики домашнього насильства, важливість скоординованого реагування на кожен випадок, створення ефективної міжвідомчої координації на місцевому рівні.
Учасники заходу ознайомились з досвідом розбудови системи запобігання та протидії домашньому насильству в місті Києві, відвідали спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб, обговорили алгоритм направлення/перенаправлення клієнтів, організацію взаємодії з іншими надавачами послуг, питання фінансування.
Досвід Одеської територіальної громади в ході заходу представила заступниця Одеського міського голови Світлана Бедрега. Вона подякувала Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні за фінансову та технічну підтримку у розбудові системи запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі.
Крім того, віцемер зазначила, що завдяки державній субвенції у розмірі 2,5 млн грн вже придбано автомобіль для роботи мобільних бригад соціально- психологічної допомоги; решта коштів буде використана на облаштування Центру допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства, у Суворовському районі.
За успішну розбудову системи запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі у місті Одесі, значний внесок у поширення сучасних моделей та практик такої роботи серед громад України Одеській міській раді було вручено Подяку Представництва UNFPA в Україні.
Довідка

У березні 2021 року Представництво Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні відзначило місто Одесу знаком "Місто, вільне від насильства" за високі досягнення Одеської територіальної громади у створенні системи запобігання та протидії домашньому насильству.