Ткаченко анонсував початок протиаварійних робіт у Гостиному дворі

Budport.com.ua

У Гостиному дворі почнуться протиаварійні роботи
Старт протиаварійних робіт у будівлі Гостиного двору заплановано на початок грудня.
Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Телеграмі.

"Як ви знаєте, ми розпочинаємо відновлення Гостиного двору з двох паралельних процесів. Це термінові протиаварійні роботи та розробка концепції майбутнього простору Гостиного двору... Старт протиаварійних робіт – початок грудня", - написав Ткаченко.

Він також зазначив, що у співпраці з громадською організацією «Урбанина» планується розробити Дорожню карту реставрації й розвитку Гостиного двору та простору навколо нього. Попередньо на обговорення концепції Гостиного двору передбачено 3 місяці. Це, зокрема, включатиме підготовку до проведення проєктного семінару та власне проведення такого заходу.
"Участь в обговоренні майбутнього Гостиного двору візьмуть не лише реставратори, архітектори, урбаністи, історики, культурні менеджери, громадськість, а також представники державної та міської влади, а ще й кияни та жителі Подолу. Лише за діалогу сторін та спільного прийняття консенсусного рішення можливо досягти успіху у відновленні пам’ятки", - зауважив міністр, додавши, що кожен може долучитись до діалогу.На березі Дніпра у Києві будують парк із незвичайною набережною (ФОТО)
Нагадаємо, Фонд державного майна України передав Гостиний двір до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики.
19 травня уряд змінив категорію пам’яток «Комплекс споруд Контрактової площі» та «Гостиний двір (за проєктними матеріалами архітектора Л.Руска, 1809 р.)» у м. Києві на категорію національного значення, а також присвоїв їм охоронні номери.
Гостиний двір – пам’ятка архітектури місцевого значення. Будівля зведена у 1809 році. Постановою Кабінету Міністрів № 1380 від 15 серпня 2011 року Гостиний двір було виведено з Державного реєстру пам’яток архітектури. У вересні 2012 року Київрада передала Укрреставрації в оренду земельну ділянку під Гостиним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торгівельно-офісний центр із гостьовою стоянкою, що спричинило обурення громади.Главный градостроительный документ столицы: Кличко сообщил, когда планируют принять Генплан Киева
У листопаді 2015 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною та нечинною постанову Кабміну «Про виключення будівлі Гостиного двору у місті Києві зі списку пам’ятників архітектури, що перебувають під охороною держави».
У 2018 році суд розірвав договір оренди і зобов’язав Укрреставрацію повернути Гостиний двір регіональному відділенню Фонду державного майна по місту Києву.
Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки від зими 2013 року.
Метро на Виноградар: що відбувається на “завмерлих” будівельних майданчиках (ФОТО)
Читайте також: Tegola дарує подарунки за підписку на Telegram канал!