На “Академмістечку” роками не можуть прибрати непрацюючі ескалатори: люди піднімаються сходами та “прикрашають” їх сміттям

Київ media

На станції метро "Академмістечко" є ескалатори, які так і не почали працювати з часу введення станції в експлуатацію, а це було ще далекого 2003 року. Усі ці роки "доріжки" стоять закритими, а пасажири станції ходять сходами з важкими сумками, валізами, візками.

Про деталі повідомляє видання "Сьогодні".

Як пояснили у Київському метрополітені, на цей рік реконструкцію станції "Академмістечко" не заплановано. А план реконструкції станцій столичного метрополітену на 2022 рік поки не затверджено.

Справа в тому, що ескалатори були експериментальними. Їх виготовили на заводі "Більшовик", але після проведеного випробування визнали дефектними та навіть небезпечними для пасажирів.

Наразі ескалатори огороджені парканом, на якому є оголошення з проханням не кидати на них сміття. Але, певно, пасажири вважають, що сміття кидати можна. На сходах досить багато пластикових стаканчиків та інших відходів.

Ще у 2014 році Київський метрополітен звернувся до суду. Тоді було винесено вирішено – представники заводу мали демонтувати ескалатори самотужки. Завод цього не зробив, і чотири експериментальні ескалатори продовжують "прикрашати" станцію.

"Це були експериментальні ескалатори заводу "Більшовик", вони не пройшли випробувань, і виробник мав демонтувати їх власним коштом. На жаль, він цього не зробив, відповідно, справа багато років перебуває в суді", – розповіли у Київському метрополітені.

Ще два роки тому у столичній підземці обіцяли, що експериментальні ескалатори будуть демонтовані, а натомість з'являться зручні ліфти для маломобільних пасажирів. Але, мабуть, усіх влаштовує, що люди ходять сходами, а ескалатори є надійним місцем для зберігання сміття та пилу.

"Під час реконструкції станції доцільніше встановити тут ліфтові витяги для зручного користування станцією маломобільним категоріям пасажирів", – зазначають у Київському метрополітені.

Щоправда, поки що невідомо, коли розпочнеться реконструкція станції "Академмістечко" і на зміну ескалаторам прийдуть ліфти.

Нагадаємо, на Оболоні через відсутність пандуса неможливо потрапити у поштове відділення з коляскою.

Фото: Сьогодні