У Києві на ВДНГ до 31 грудня вирубуватимуть дерева

depo.ua

Вирубка триватиме до 31 грудня. Про це повідомляє Depo.Київ, посилаючись документи ВДНГ.

У лісовій частині ВДНГ площею 14,2 гектара до 31 грудня здійснюється планова санітарно-оздоровча рубка лісу. Роботи проводяться згідно з лісорубним квитком від 5 лютого 2021 року.

Усі дерева, що зносяться, вражені хворобами (бактеріальний рак стовбура та скелетних гілок), стовбуровими шкідниками або гнилизною різного ступеня, яке як правило викликає гриб Трутовик справжній, зазначають у ВДНГ.

В експоцентрі повідомили, що процес вирубки померлих і тому небезпечних дерев — абсолютно законний й проводиться двічі на рік. Для рекреаційних лісопаркових територій сухі дерева створюють небезпеку через вірогідність падіння — особливо у вітряну погоду, що спостерігається останнім часом.

При відведенні ділянок під рубки, увага приділяється місцям, які користуються найбільшою популярністю серед відвідувачів. Крім того, завдяки вирубці відбувається знищення осередків розмноження шкідників та хвороб, що допомагає вберегти від зараження здорові дерева. Тож ці заходи проводяться виключно з метою покращення стану лісу та роблять прогулянки у ньому більш безпечними.

Нагадаємо, що на території ВДНГ у Києві стартували роботи зі створення президентського університету. Біля павільйонів №19 та №21 стартували вишукувальні роботи в рамках проєктування освітнього кластера. У зв'язку з цим на території працюватиме спеціальна техніка. Навчальний заклад планують відкрити у 2023 році.