Має бути контроль за утриманням домашніх улюбленців та програма регулювання кількості безпритульних тварин – депутатка

Большой Киев

На переконання депутатки від фракції «Європейська Солідарність» в Київраді Ірини Никорак, місто має напрацювати механізм контролю за утриманням домашніх тварин. Також нових підходів потребує регулювання кількості безпритульних тварин гуманними методами. «За останнім переписом, який проводився три роки тому, кількість безпритульних собак на вулицях міста була понад 2500 тисячі, а котів взагалі не змогли порахувати. Натомість, такий підрахунок має проводитись щорічно. За останні роки різко збільшилась кількість звернень до зоозахисних організацій та комісії з питань захисту тварин. Не зважаючи на те, що покарання за жорстоке поводження з тваринами нещодавно було посилено, випадків такого поводження поки, на жаль, не меншає. Безпритульних тварин регулярно труять, б’ють та калічать. Домашніх все частіше викидають», – говорить перша заступниця голови постійної комісії Київради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою Ірина Никорак.

За словами депутатки, наразі комісія чекає на звіт від КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» щодо виконання міської цільової програми з утримання домашніх та регулювання кількості безпритульних тварин.

«Комунальне підприємство було створене 20 років тому, але ситуація в Києві не поліпшується. Виникає багато питань щодо ефективності діяльності підприємства: немає бази тварин, незрозумілий план стерилізації та ревакцинації, майже не ведеться освітньо-просвітницька робота серед населення міста, не проводяться кампанії з адопції. Для покращення ситуації має бути розроблений комплексний підхід з урахуванням всіх факторів та обставин, бо, на жаль, в питанні захисту тварин ми дуже відстаємо від цивілізованого світу. Маємо це виправити», – зазначила Ірина Никорак.

До слова, варто знати, що робити, якщо ви знайшли безпритульну тварину.