У Києві посадовців державного підприємства підозрюють у розкраданні зерна на 22 млн грн

AgroPolit.com

Подільська окружна прокуратура міста Києва викрила схему масштабних розкрадань під час реалізації врожаю сільськогосподарських культур. Підозрюють посадових осіб держпідприємства та комерційних структур. Про це повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора.

«За даними слідства, у період 2020/21 років посадовці держпідприємства, що входить до сфери управління Міністерства економіки України, вступивши у змову з керівниками підконтрольних приватних фірм, на підставі укладених договорів реалізовували врожай кукурудзи та соняшнику за цінами значно нижчими від ринкових. Ці сільськогосподарські культури були вирощені на землях держпідприємства та його філій. В подальшому приватні фірми продавали придбану продукцію, у тому числі на експорт, вже за ринковою вартістю», — йдеться в повідомленні.

За попередніми оцінками, державі завдано понад 22 млн грн збитків. У межах слідства на підставі ухвал суду на території міста Києва, Київської та Сумської областей проведено обшуки за адресами розташування державного та приватних підприємств, посадові особи яких можуть бути причетні до вчинення кримінального правопорушення, а також за місцями їх проживання.

Під час обшуків виявлено фінансову документацію, що підтверджує протиправну діяльність, а також незаконно реалізовану сільськогосподарську продукцію на десятки мільйонів гривень, на яку накладено арешт. Наразі слідчі дії тривають», — підкреслили у відомстві.

Нагадаємо, що Генпрокуратура викрила на Закарпатті шахрайство із землею на €270 тисяч.