Вакцинація від коронавірусу: Скільки киян отримали бустерну дозу

depo.ua

Бустерну дозу вакцини від коронавірусу отримали вже близько 10 тисяч мешканців столиці.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, передає Depo.Київ з посиланням на сайт КМДА.

Бустерну дозу вакцини кияни можуть зробити у будь-якому пункті, де роблять щеплення від COVID-19. Зареєструватися на щеплення онлайн можна через сервіс helsi.me.

"Введення бустерної дози поновлює силу впливу вакцин від COVID-19, ефективність яких, згідно з останніми світовими даними, з плином часу поступово знижується. До того ж бустерна доза має стати додатковим захистом, враховуючи появу все нових мутованих штамів, на кшталт "Омікрона", – зазначила чиновниця.

Гінзбург наголосила, що вакцинація, хоч і не на 100% запобігає захворюванню, але в багато разів знижує ризики тяжкого перебігу COVID-19, госпіталізації та смерті внаслідок цієї хвороби.

Нагадаємо, в Україні змінили схеми комбінування вакцин від коронавірусу COVID-19. Інтервал між введеннями для всіх схем COVID-вакцинації – 28 днів.

Як відомо, наказом Міністерства охорони здоров’я України № 26 від 6 січня 2022 року рекомендовано вводити бустерну дозу вакцин людям старшим 18 років, які отримали дві дози вакцини понад 6 місяців тому. Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.

Читайте також: Україна на карантині до 31 березня: Що відбувається (ХРОНІКА)