День медсестри: вони рятували від коронавірусу, тепер сплять в бомбосховищах (ФОТО)

Большой Киев

Мер Києва Віталій Кличко привітав столичних медсестер із професійним святом та вручив Подяки міського голови 36 медсестрам комунальних медзакладів.

Він подякував медичним працівникам за те, що вони допомагають рятувати здоров’я та життя людей. Особливо в ці складні для України і столиці часи.

«Спочатку ви по кілька діб не виходили з відділень і рятували хворих на коронавірус. А з кінця лютого цього року ви буквально жили в медзакладах, спали у бомбосховищах, щоб завжди бути на роботі і допомагати пораненим, постраждалим від обстрілів агресора, а також усім киянам, кому потрібна медична допомога. Низький уклін вам за це. Ми пишаємося вами!» – заявив Кличко.

У Києві допомогу мешканцям надають близько 30 тисяч молодших спеціалістів із медичною освітою. Це – медсестри, фельдшери, лаборанти, акушерки. Більша частина молодшого медперсоналу – жінки (майже 84%). П’ятий президент України, лідер партії “ЄС” Петро Порошенко зазначив, що медики завжди, за будь-яких обставин повинні бути в безпеці. Особливо на війні, бо вони рятують життя. Але з перших тижнів вторгнення ворог цілеспрямовано бомбив пологові будинки, лікарні у Маріуполі та Харкові, Ірпені та Чернігові, в інших містах України. Медики облаштували лікарні в бомбосховищах та підвалах. Працюють під обстрілами та лікують в у мовах, коли немає води.

Українські медики зараз на передовій, разом із воїнами. Відважні військові медики, а часто – це тендітні дівчата – виносять на собі з поля бою поранених. Дарують їм друге життя.