1,5 млн грн на допомогу митцям: як команда Київського бієнале підтримує креативний сектор України

Elle

Невідкладна матеріальна допомога культурним діячам

Команда Київського бієнале започаткувала Ініціативу екстреної підтримки українських працівників культури та мистецтва. Головна мета — надати невідкладну матеріальну допомогу тим, хто під час війни залишається в Україні, але змушений жити в умовах окупації та/або переїзду.

Команді вдалося підтримати понад 500 осіб на загальну суму близько 1,5 млн грн. Фінансову допомогу за запитом отримують представники мистецької й культурної спільноти та їхні родини. Більшість звернень надходить із Харківської Дніпропетровської, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Багато запитів також і з Києва.

«Від початку нашої роботи найбільше запитів стосувалося речей першої потреби та допомоги з евакуацією. Коли ситуація в центральних областях стабілізувалася, почали звертатися по допомогу з орендою житла на заході України, а також по підтримку відновлення їхніх мистецьких проєктів. У середньому ми отримуємо близько 10 звернень на день, 60-70 — на тиждень. Найчастіше звертаються художники, музиканти, музейники, працівники державних установ сфери культури, незалежного кіно, арткритики», — прокоментував засновник Ініціативи Сергій Климко.

Пізніше Emergency support initiative почала фінансувати мистецькі резиденції в Україні. На зібрані кошти забезпечуються основні потреби митців та витрати, пов`язані з художньою практикою. Одна з таких резиденцій — «Робоча кімната» — діє і як прихисток для тимчасово переміщених митців із зон бойових дій, і як зручне місце для роботи. Резиденція має два формати: міський — на базі галереї «Асортиментна кімната» в Івано-Франківську; та сільський — у творчому просторі «Хата Майстерня» поблизу Карпат.

Меценатами стали українські та закордонні інституції: активісти зі США, Греції, Австрії, Німеччини, Нідерландів, Словаччини, Норвегії, Польщі, Уганди та інших країн.

На думку Сергія Климка, після перемоги Ініціатива працюватиме над відновленням креативного сектору України. Активісти планують підтримувати культурну інфраструктуру, мистецькі проєкти, окремих митців та культурних діячів.

Про те, як можна допомогти представникам культури й мистецтва — читайте на сайті Ініціативи.