Київ вже має план оборони на випадок повторного наступу РФ

Главком

Безпосередньої загрози Києву на сьогодні немає, але військове керівництво розробило план оборони на випадок повторного наступу ворога. Про це в ефірі національного телемарафону сказав начальник штабу Київської військової адміністрації Сергій Корнійчук.

«Безпосередньої загрози столиці сьогодні немає. Але враховуючи, що столиця – це великий політичний та економічний центр, Київ завжди буде однією з головних стратегічних цілей противника. Враховуючи це, ми готуємося до найгіршого сценарію – це повторний наступ», – сказав Корнійчук.

За його словами, на випадок повторного наступу ворога військове керівництво розробило план оборони Києва, врахувавши усі недоліки й прорахунки під час такого наступу на початку війни.

«Ставляться завдання як військовим, так і цивільним щодо підготовки до оборони. В цьому плані передбачено форми й способи дій військ, а також підготовки інфраструктури. В тому числі фортифікаційне обладнання рубежів, позицій, починаючи з дальніх підступів до кварталів у центрі міста», – зазначив Корнійчук, не вдаючись у подробиці через військову таємницю.

Відомо, що понад місяць окремі частини Київської області перебували в окупації. На початку квітня їх повністю звільнили від російських загарбників.

Нагадаємо, раніше радник глави Офісу президента Олексій Арестович заявив, що російські окупанти можуть повторно розпочати наступ у напрямку на Київ, Суми та Чернігів. За його словами, це може статися до того, як почнуть діяти санкції та в Україну приїде зброя.