У Києві перейменували Арку дружби народів

NTA

Сьогодні, 14 травня, Київрада ухвалила рішення щодо декомунізації назви Арки дружби народів, тепер це – Арка Свободи українського народу. Окрім арки перейменували ще десятки пам’ятників.

Про це у своєму телеграмі повідомив міський голова Києва Віталій Кличко.

“Також депутати затвердили перелік понад 40 пам’ятників та пам’ятних знаків, які потрібно прибрати з вулиць і будівель столиці, й передати до музею тоталітаризму. Що стосується перейменувань, це – резонансна тема. Ми почули і думки та побажання киян, почули і критику. Тому, щоб не ухвалювати поспішних рішень, залучаємо фахівців інститутів академії наук України, інституту національної пам’яті та інших установ для завершення процесу найменувань”, – написав Кличко.

За його словами, процес найменувань має бути швидким, проте обґрунтованим. Відтак рейтингове голосування щодо перейменувань столичних об’єктів Київрада подовжила до 19 червня. Відбуватиметься голосування в мобільному додатку “Київ цифровий”.

Арка дружби народів — її відкрили під час святкування 1500-річчя Києва і 60-ї річниці створення СРСР у 1982 році. Офіційна назва монументу в радянський час: Монумент на ознаменування возз’єднання України з Росією.

Раніше біля Арки знесли пам’ятник робітників, які також символізували єднання народів.