У кінці жовтня Україна перейде на зимовий час – раніше Рада не змогла скасувати часовий перехід

UA: Cуспільне мовлення

31 жовтня о 4 ранку Україна перейде з літнього в зимовий час – стрілку годинника потрібно буде перевести на одну годину назад.

У березні цього року Верховна рада не підтримала законопроєкт про перехід на єдиний час та скасування переходу на літній на зимовий час. Це пояснювали "вирішенням питань щодо визначення правових засад обчислення часу в Україні", а також тим, що на окупованих територіях України час відрізняється від київського на годину – там встановлений російський час.

За законопроєктом в Україні хотіли залишити лише зимовий час.

Хто ще переводить час у світі62 країни світу продовжують традицію переходу на літній і зимовий час. До прикладу, це Німеччина, Бельгія, Іран, Куба, Великобританія, Мексика та інші.

Попри це, у 2019-му Євросоюз постановив скасовувати процедуру часового переходу, але питання не було вирішене остаточно через пандемію коронавірусу. Ряд країн ЄС вже відійшли від цієї норми.

Читайте також

Зимовий чи літній. Експерти пояснили, навіщо скасовувати переведення годинників

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!