Як допомогти дитині при укусах небезпечних комах: Комаровський

Наша мама

Відпочиваючи на природі, ми повинні бути готові до того, що нас можуть вкусити комахи. Є комахи, які не становлять небезпеки, а є ті, укус яких може викликати алергічну реакцію.

Укуси небезпечних комах: що робити?

Реагуючи на укуси комах, слід враховувати дві можливих ситуації:

1. Реакція організму - відповідь на вплив отрути конкретної комахи.

2. У людини є алергія, тобто підвищена чутливість до одного з компонентів отрути конкретної комахи. У другому випадку, крім, так би мовити, стандартної реакції, можливі різного ступеня тяжкості алергічні місцеві і загальні прояви, іноді надзвичайно небезпечні, аж до анафілактичного шоку.

При відсутності алергії - ситуація цілком керована, і не особливо небезпечна. Безпосередньо після укусу - бажано до місця прикласти щось холодне, в подальшому - протиалергічні мазі, всередину - кальцію глюконат, можна протиалергічні (антигістамінні препарати). Зауважимо, що протиалергічні мазі бувають на основі рослинних препаратів (наприклад "фладекс"), антигістамінних препаратів, найбільш типовий представник - "феністил-гель", і на основі кортикостерідних гормонів — преднізолонова мазь, більш сучасні та ефективні - "адвантан", "Елоком".

Що використовувати - залежить від вираженості місцевої реакції. Якщо сильний набряк, свербіж - швидше за все гормональні мазі, якщо, про укуси комарів, - так фенистил-гель більш ніж достатньо.

Якщо ж є алергія - без медичної допомоги обійтися буває складно. При наявності загальних реакцій - висип, утруднене дихання, непритомність - в / м преднізолон або дексаметазон 2-3 мл і скоріше в лікарню.