Для кишечника, імунітету і від тиску: незвичайний, але корисний чай

Країна Здоров'я

Чай є одним з найпопулярніших напоїв у світі. Сьогодні відомі різні сорти чаю, проте деякі з них більш корисні, ніж інші. Одним з таких напоїв є чай родом з Південної Африки Напій відомий як червоний чай або ройбуш. Особливу популярність він здобув завдяки позитивному впливу на людей з діабетом, проблемами з серцем і алергією. Однак це далеко не повний список переваг ройбушу. Вчені виявили в ньому ще кілька корисних властивостей.

Для імунітету і печінки

Ройбуш багатий антиоксидантами, які володіють протизапальними і противірусними властивостями. Зокрема, за рахунок вмісту в ньому аспалатіна і нотофагіна чай зміцнює імунну систему і захищає від різних захворювань. Південноафриканське дослідження показало, що регулярне вживання органічного червоного чаю забезпечує потужними антиоксидантами печінку, покращуючи її роботу.

Від тиску

Дослідження, проведене за участю 17 добровольців, показало, що вживання однієї чашки чаю ройбуш допомагає знизити кров'яний тиск, зменшуючи ризик розвитку небезпечних серцево-судинних захворювань, в тому числі серцевих нападів і атеросклерозу.

Для кишечника

Південноафриканці використовують ройбуш для лікування кольок або болів в животі. Точний механізм дії чаю поки невідомий, але вчені вважають, що вся справа в протизапальних властивостях рослини. Крім того, чай покращує роботу шлунково-кишкового тракту, запобігаючи різні проблеми з кишечником.