Проколювання вух в ранньому дитинстві: аргументи «за» і «проти»

Наша мама

Кожна дівчинка мріє про красиві сережки і практично кожна матуся прагне прикрасити вуха дочки цим модним аксесуаром. У якому віці найкраще проколювати вушка дитині?

Проколювання вух - тема вельми серйозна. Багато батьків радять раннє проколювання, посилаючись на те, що, дитина ще дуже мала, вона не тільки спокійніше перенесе цю болючу процедуру, але і дуже швидко про неї забуде. Інші ж дорослі стверджують, що таке важливе рішення дитина повинна прийняти самостійно, по досягненню свідомого віку. На жаль, про оптимальний вік проколювання вух сперечаються навіть фахівці, тому відповісти однозначно чітко на всі питання неможливо.

Існує безліч аргументів «за» і «проти» раннього проколювання вух. Багато хто вважає, що проколювання вух маленьким дітям є вельми небезпечною процедурою, оскільки:

- це доставляє маляті хворобливі і неприємні відчуття;

- дитина буде постійно чіпляти одягом сережки, тим самим травмуючи ще не загоєні проколи;

- в мочці вуха є дуже важливі нервові закінчення, пошкодивши які є ймовірність спровокувати розвиток різних патологій, так само затримку розвитку малюка;

- по якійсь причині можлива втрата сережки, а ще гірше, якщо дитина її знайде і потягне з цікавості в рот для того що б спробувати знахідку на смак;

- в сережках може міститися нікель, який здатний викликати алергічну реакцію організму на чужорідне тіло.

Існують так само аргументи на користь раннього проколювання. Прихильники заявляють, що:

- в маленькому віці дитина не буде відчувати страх перед процедурою, та й забуде про хворобливий прокол протягом півгодини, як про страшний сон;

- при якісно проведеному проколі і належному догляді за ранкою, вухо заживе набагато швидше саме у малюків;

- після 10 років у дитини виникає ризик утворення на мочці вуха келоїдних рубців, що представляє собою надлишкове розростання сполучної тканини в процесі загоєння.

В яку пору року краще проводити процедуру?

Найсприятливішим часом року для проколювання вух є рання осінь, так як в цей період, на відміну від літа, вже не так жарко, а, отже, ризик занесення бруду та інфекцій набагато менше. Якщо говорити про зиму, то це період серйозних холодів, коли батьки намагаються кутати дитину в в'язані шапки і светри, за які завжди є ймовірність зачепитися сережкою.

Хотілося б звернути увагу, що усвідомлений вибір про прокол вух, звичайно ж, повинна зробити сама дитина. Ну а завдання батьків - це якомога детально видати дитині всю необхідну інформацію про позитивні і негативні сторони даної процедури. Якщо ж рішення буде прийнято одноголосно, то для успішного проколу слід підшукати професійного кваліфікованого майстра, який забезпечить не тільки максимальну безпеку, але і дасть гарантію на якість виконуваної процедури по всіх прийнятих нормах.