Покрова Пресвятої Богородиці 2021: історія та традиції свята

Львівський портал

14 жовтня щорічно відзначається велике християнське свято – Покрова Пресвятої Богородиці. Яка його історія та які народні традиції супроводжують цей день. Про це розповідає Львівський портал.

Історія Покрови

Подія, що стала початком святкування Покрови, відбулася ще у далекому 910 році у місті Константинополь. Тоді Візантійська імперія потерпала від війни з сарацинами-мусульманами. Та у неділю, 14 жовтня, Константинополь був під облавою ворожих військ.

За переказами, всі віряни міста зібралися у Влахернському храмі на молитву. Під час молебню Андрій Юродивий побачив над людьми Пресвяту Богородицю, яка була осяяна небесним світлом та оточена ангелами.

Богородиця помолилася за мир, зняла з себе покрову та накрила нею усіх людей у храмі. Це божественне чудо допомогло жителям Константинополя повірити у те, що Богородиця опікується світом та прагне миру. Згодом, візантійцям вдалося зняти облогу та перемогти сарацинів.

Саме з цієї божественної служби 14 жовтня у Візантії почали відзначати свято Покрови Пресвятої Богородиці. А вже у Х столітті Покрови почали святкувати і на Русі.

Традиції на Покрови

У народі Покрова Пресвятої Богородиці – це день закінчення господарських робіт та збору урожаю. В давнину саме з 14 жовтня починався зимовий період.

Та окрім господарських справ, важливим є свято Покрови Пресвятої Богородиці і для незаміжніх дівчат. Адже саме в цей день молодим жінкам потрібно молитися до Богородиці з проханнями про заміжжя.

У народі кажуть: «Білий сніг землю вкриває, мене молоду заміж споряджає», «Свята мати, Покровонько, накрий мою голівоньку, хоч ганчіркою, аби не зосталася дівкою».

Також час від Покрови вважався найсприятливішим і для одруження. З давніх років до сьогодні, більша кількість весіль припадає саме на період після свята.

Покрова – це час сімейних відвідин та спільного застілля. На Покрови потрібно звести до мінімуму домашні та робочі справи та провести цей день спокійно у родинному колі.

Прикмети на Покрови Якою буде Покрова – такою буде і вся зима.

Якщо сніг випав в цей день, то і Дмитрієв день 8 листопада буде сніжним.

Східний і західний вітер обіцяють сувору зиму, південний – м’яку, а північний – сніжну.

Якщо журавлі вже полетіли на південь, то зима буде холодною.

Якщо сніг ще жодного разу не випав – до грудня його не буде.

Якщо в день весілля на Покрову піде сніг, то шлюб буде щасливим.

Незаміжні дівчата в цю дату можуть покрити голову хусткою на день – тоді вони знайдуть судженого.

Яка дівчина раніше всіх в храмі в цей день свічку Богородиці поставить – перша вийде заміж. Що не можна робити на Покрови

Як і на всі великі християнські свята, в Покров встановлюється заборона на роботу. Не можна шити, в’язати, вишивати і прибирати вдома.

Нагадаємо, раніше Львівський портал писав, що 14 жовтня, Україна відзначає День захисника та захисниць, 79-ту річницю створення УПА та День українського козацтва. З цієї нагоди у Львові та області відбудеться низка святкових заходів.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebооk.