Названі шість звичок для підтримки мозку в тонусі

Portaltele.com.ua

Буває, що людина починає помічати, що її пам’ять стала гіршою, а швидкість мислення знизилася. Для того щоб підтримувати мозок в робочому стані, необхідно, на думку нейробіолога Крістіана Джарретта, дотримуватися шести правил. Вчений-нейробіолог і автор BBC Science Focus Крістіан Джарретт радить дотримуватися шести простих пунктів, щоб надовго зберегти ясність мислення і запобігти виникненню деменції. Зберігати розумову активність . Це дозволить наростити “когнітивний резерв”, який в майбутньому дозволить уникнути хвороби Альцгеймера. Цікаво, що якщо у людини цей резерв великий, то в майбутньому навіть при наявності маркерів цієї хвороби вона все одно буде виконувати всі тести на розумовий розвиток. Для накопичення резерву корисно займатися, наприклад, співом, грою на музичних інструментах, вивченням іноземних мов, рішенням головоломок або читати книги.

Підтримувати соціальну активність . Автор називає спілкування вищим тренуванням мозку. Це доводять і наукові дослідження. Так, команда вчених з Університету Гронінгена недавно з’ясувала, що люди, які більш гостро відчувають самотність і мають менш насичене соціальне життя мають більше шансів на появу у них деменції. Тому необхідно спілкуватися, причому вживу.

Вести активний спосіб життя . Відомо, що ожиріння і сидячий спосіб життя уповільнюють роботу мозку. Дуже важливо підтримувати в здоровому стані і серцево-судинну систему: від цього безпосередньо залежить ефективність роботи мозку. Як фізична активність підійдуть біг, поїздки на велосипеді, плавання, прогулянки пішки, ходьба по сходах або навіть якесь хобі на кшталт садівництва, хору. Повноцінно харчуватися . Правильне харчування дуже важливе. Воно дозволить запобігти появі серйозних захворювань. Крім того, фахівець радить дотримуватися “середземноморської дієти”, яка включає в великих кількостях овочі, фрукти, бобові, злаки, горіхи, оливкову олію. Обмежити при цьому рекомендується вживання м’яса і насичених жирів. Якщо така дієта вам не підходить, то можна просто їсти щодня по фрукту і не купувати готові страви в супермаркетах.

Залишатися цікавим . Дослідження показують, що люди з більшою відкритістю новому досвіду (тобто цікавістю, готовністю пробувати нове) менше схильні до розвитку недоумства і більш проникливі самі по собі. У них в цілому краще працює мозок.

Позитивно мислити . З’являється все більше досліджень, які свідчать про зв’язок між ставленням до старіння і роботою мозку. Тобто якщо ви очікуєте, що у вас погіршиться пам’ять і ви станете більш повільним, то це цілком може стати реальністю. Необхідно розуміти, що існують способи, які допоможуть зберегти ясний розум впродовж усього життя.